Свет

Путин ќе го запознае Џјинпинг со деталите од преговорите со НАТО

Претседателите на Русија и Кина, Владимир Путин и Си Џјинпинг, за време на претстојните разговори во Пекинг ќе посветат посебно внимание на руско-американскиот дијалог, гаранциите за безбедност и стратешка стабилност во Европа, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

– Верувам дека добар дел од разговорите ќе се искористи за размена на мислења за актуелни меѓународни прашања. Разговорите ќе опфатат приказна за стратешката стабилност во Европа, безбедносни гаранции што ги бара Русија, дијалог меѓу Русија и САД, како и Русија и НАТО, и приказна за регионални прашања. Агендата е огромна – изјавил Песков, пренесува ТАС С.

Путин беше во Кина неколку пати во изминатите 20 години, но поради пандемијата на корона вирусот, немаше реципрочни посети на лидерите на двете земји во последните две години.

Џјинпинг ќе присуствува на церемонијата на отворањето на Зимските олимписки игри во Пекинг на 4 февруари, каде што ќе се појави и рускиот претседател Владимир Путин.

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime JUJUTSU KAISEN Episode 17

sites to watch anime Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

watch subbed anime How NOT to Summon a Demon Lord Ω

free anime Dragon Ball Super

anime website BANANA FISH