January 27, 2022 07:15
Свет

Путин: Русија е мирна земја

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека Русија е мирна земја, одговарајќи на прашањето дали ќе ја нападне Украина.

„Ова е провокативно прашање. Русија бара мир кога е во прашање меѓународната политика, но има право да ја обезбеди својата безбедност, како што реков, на краток и долг рок. Сега разговараме со нашите меѓународни партнери на оваа тема, вклучувајќи го и мојот вчерашен соговорник Бајден, претседател на САД, рече Путин на прес-конференција по разговорот со грчкиот премиер Киријакос Мицотакис, пренесе Интерфакс.

Рускиот лидер додаде дека секоја земја има право да го избере најприфатливиот пат за својата безбедност.

watch anime free. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

english dubbed anime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

Fairy Tail (Dub)

free anime 4Anime Redo of Healer

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Episode 2

JUJUTSU KAISEN (Dub) Episode 23