November 14, 2019 00:37
Свет

Путин предупредува на можноста за бегство на затворениците од ИД во Сирија

– Рускиот претседател Владимир Путин денеска предупреди дека припадниците на т.н. Исламска држава, кои во моментов се во затвор во североисточна Сирија, би можеле да ја искористат турската воена операција и да избегаат. За време на посетата на Туркменистан, Путин рече дека не е сигурен дека Турција може да ја држи ситуацијата под контрола. Турција започна воена операција во североисточна Сирија пред два дена, насочена против курдските борци.

Нови вести

Фејсбук отстрани две милијарди лажни профили и над три милијарди содржини

Filip

Полициско куче откри рекордна количина хероин во Словенија

Filip

Кремљ за постапката за отповикување на Трамп: Нема врска со реалноста

Filip