Свет

Путин: Откажувањето на Финска од неутралноста би било грешка

Рускиот претседател Владимир Путин му рекол на својот фински колега Саули Ниниште дека би било грешка Хелсинки да се откаже од својот неутрален статус и да влезе во НАТО, соопшти Кремљ.

Путин изјавил дека Финска не се соочува со безбедносни закани и дека потенцијалната промена во нејзината надворешнополитичка позиција може негативно да влијае на билатералните односи меѓу двете земји, пренесува Ројтерс.

Двајцата претседатели телефонски разговарале на иницијатива на претседателот на Финска, кој го информирал Путин за намерата на Финска да влезе во НАТО.

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

The Genius Prince's Guide to Raising a Nation Out of Debt Episode 6

Bleach Episode 358

animes online AnimeHeaven Horimiya (Dub)

anime online One Piece

AnimeHeaven Dragon Ball Z (Dub)