Свет

Путин номиниран за Нобелова награда за мир

Рускиот писател Сергеј Комков објави дека го предложил рускиот претседател Владимир Путин за Нобеловата награда за мир во 2021 година.

„Процесот по поднесувањето на мојата пријава до Нобеловиот комитет е веќе започнат! И никој не може да го спречи“, напиша Комков на својата фејсбук-страница.

ВАЖНЕЙШАЯ ПУБЛИКАЦИЯ О НОМИНИРОВАНИИ ПРЕЗИДЕНТА РОССИИ ВЛАДИМИРА ПУТИНА НА НОБЕЛЕВСКУЮ ПРЕМИЮ МИРА!ПРОЦЕСС ПОСЛЕ ПОДАЧИ МОЕЙ ЗАЯВКИ В НОБЕЛЕВСКИЙ КОМИТЕТ ПОШЁЛ! И ЕГО УЖЕ НИКТО НЕ СМОЖЕТ ОСТАНОВИТЬ!

Posted by Sergey Komkov on Среда, 23 септември 2020

Пријавата за номинација на рускиот претседател Владимир Путин за Наградата за мир била примена од Нобеловиот комитет во Осло на 10 септември, по што американската страна го номинирала американскиот претседател Доналд Трамп, рече Комков.

KissAnime watch anime free: So I'm a Spider, So What? (https://kissanimeonline.com/m/vMV4) Episode 15

AnimeHeaven arifureta anime heaven: Black Clover Episode 170