July 23, 2021 21:03
Свет

Путин: Не сум нарачал убиство на Навални

Рускиот претседател Владимир Путин ги отфрли обвинувањата на Вашингтон кон Русија, за неговата вмешаност во претседателските избори во САД, сајбер нападите и наводното обид за убиство на затворениот опозиционер Алексеј Навални.

Путин негираше дека го нарачал убиството на Навални и додаде дека нема да се третира полошо од кој било друг затвореник.

Во пресрет на состанокот со американскиот колега Џозеф Бајден во Женева, рускиот лидер во изјава за Ен-Би-Си Њуз додаде дека е изненаден што Русија не е обвинета и дека тој стои зад движењето „Црните животи се важни“.

Што се однесува до тврдењата на Америка за хакерски напади, рускиот лидер изјави дека ваквите обвинувања се чиста „фарса“.

„ Ние сме обвинети за разни работи. Мешање во избори во САД, сајбер напади и така натаму. И тие никому не дадоа докази за тоа, само неосновани обвинувања“, додаде Путин.

ANIMEFLIX Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Ikkitousen: Great Guardians (Dub) Episode 12

AnimeBee Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Kamen Rider Den-O: Imagin Anime 2 Episode 12

AniWatch Watch anime online, English anime online HD. Watch The World of Golden Eggs Episode 26

AnimeTV Sites Google: https://sites.google.com/view/animetv-official/home