July 29, 2021 06:59
Свет

Путин му го честиташе роденденот на Трамп

Рускиот претседател Владимир Путин му го честитал роденденот на американскиот претседател Доналд Трамп, изјави портпаролот на Кремељ, Дмитриј Песков.

„Претседателот испрати телеграма со честитка на својот американски колега“ рекол Песков.

Во меѓувреме, Москва и Вашингтон ја разгледуваат можноста за средба меѓу претседателите на САД и Русија, а најверојатна локација за средбата, би можела да биде Австрија.

WCOStream watch cartoons online wcostream: Boruto: Naruto Next Generations (Dub) (https://wcostream.cc/m/VnkY) Episode 105

ANIMEFLIX animeflix blood c: The Quintessential Quintuplets 2 Episode 12