January 21, 2022 22:05
Свет

Путин: Москва ќе дејствува доколку НАТО ги премине црвените линии

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека Русија ќе биде принудена да реагира доколку НАТО ги премине своите „црвени линии“ во однос на Украина, наведувајќи дека Москва ќе го разгледа распоредувањето на одредени офанзивни ракетни капацитети на украинска територија како „активатор“.

„Доколку некои ударни системи се појават на територијата на Украина, времето на летот до Москва ќе биде 7-10 минути, а пет минути во случај на употреба на хиперсонично оружје. Само замислете го тоа“, рече претседателот на Русија.

На инвестицискиот форум во Москва, Путин рече дека се надева оти здравиот разум ќе надвладее на сите страни, но дека сака НАТО да биде свесен за загриженоста на Русија во однос на сопствената безбедност и во однос на Украина, пренесува Ројтерс.

animeheaven app. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Bleach

JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

anime websites Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

animeheaven es Death Note

AnimeHeaven Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2 Episode 15