January 24, 2022 20:35
Свет

Путин меѓу првите ја прими новата руска вакцина во спреј против Ковид-19

Рускиот претседател Владимир Путин соопшти дека е меѓу првите кои ја примиле новата “пионерска” руска вакцина против Ковид-19.

Имено, тој ја примил вакцината во спреј, која му била ставена преку нос без игла, како дел од неговата реимунизација.

Путин потврдил дека примил назална формула, заедно со бустер доза вакцина, пренесува РТ.

– Ме замолија длабоко да вдишам и да избројам до три – изјавил рускиот претседател и додал дека за време на процесот не почувствувал ништо.

– Шест месеци после вакцинацијата, нивото на моите антитела опадна и стручните лица ми препорачаа да се ревакцинирам – објаснил Путин.

anime websites. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

My Hero Academia Season 5

Fairy Tail (Dub) Episode 175

ani watch me JUJUTSU KAISEN

sites to watch anime AniWatch Attack on Titan (Dub)

AniWatch Attack on Titan Final Season (Dub)