June 13, 2021 02:19
Свет

Путин и Ердоган разговараа за Нагорно Карабах

Рускиот претседател Владимир Путин денеска разговараше со турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган при што изрази загриженост за зголеменото учество на борци од Блискиот исток во конфликтот во Нагорно Карабах, соопшти Кремљ.

Во соопштението се додава дека Путин и Ердоган во телефонскиот разговор дискутирале и за ситуацијата во Сирија и Либија.

Во конфликтот во Нагорно Карабах, област во Азербејџан со мнозинско ерменско население, Турција го поддржува Азербејџан.

AnimeDao watch anime: Watch How Not to Summon a Demon Lord Ω Episode 2 (https://animedao.nl/m/1zwN/ep-2)

GoGoAnime attack on titan gogoanime: Watch Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? Episode 1