January 22, 2022 22:24
Свет

Путин и Бајден во вторник ќе разговараат за Украина

Претседателите на Русија и на САД, Владимир Путин и Џозеф Бајден, ќе разговараат во вторник на 7 декември, соопшти Кремљ.

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, за руската новинска агенција Интерфакс изјави дека Путин и Бајден ќе разговараат преку видео повик.

Како што пренесува „Ројтерс“, Бајден и Путин ќе разговараат за ситуацијата во Украина, како и за билатералните односи и спроведувањето на договорите постигнати за време на средбата на двајцата лидери во Женева во јуни оваа година.

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

watch anime free GoGoAnime Naruto

To Your Eternity

BANANA FISH

Attack on Titan Season 3 Episode 11

GoGoAnime JUJUTSU KAISEN (Dub)