October 18, 2021 11:55
Свет

Путин за самоизолацијата – ова е експеримент, ајде да видиме како функционира во пракса

Рускиот претседател Владимир Путин ја опиша самоизолацијата во која се наоѓа по целодневното изложување на контакти со лица што беа заразени од коронавирус како тест.

Ваквиот коментар Путин го даде за време на видеоконференција со членовите на владата и лидерите на владејачката партија Единствена Русија, пренесуваат медиумите.

„Неколку луѓе од мојот близок круг се разболеа, а еден од тие вработени е личност што работи во мојата непосредна близина“, рече Путин додавајќи дека разговарал со таа личност непосредно пред да се разболи.

„Разговарав со него цел ден претходно“, рече Путин.

Тој објасни дека лицето со кое контактирал исто така било вакцинирано, но дека нивото на антитела му опаднало по што повторно се вакцинирал и се разболел три дена по вакцинацијата.

Рускиот претседател, кој претходно тврдеше дека е целосно вакциниран со „спутник В“ , ја опиша својата сегашна ситуација како природен експеримент.

„Ајде да видиме како ќе работи ‘спутник В’ во пракса“, рече Путин додавајќи дека тестовите покажале оти неговите антитела се високи.

AnimeKisa: School-Live! anime episode 12 online free at https://animekisa.in watch animes

A Sister's All You Need (https://animefreak.ws/m/3RYO) Episode 12

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.

AnimeHeaven: Celestial Method anime episode 13 online free at https://animeheaven.pro anime heaven site

Godotengine: https://godotengine.org/qa/user/gogoanimelol

Folkd: https://www.folkd.com/user/animefreakws