August 12, 2022 01:23
Свет

Путин го честиташе Денот на Доњецката Република

Рускиот претседател Владимир Путин го честиташе Денот на Доњецката Народна Република на лидерот Денис Пушилин, нагласувајќи дека е убеден во заедничка победа.

„ Убеден сум дека нашите заеднички напори ќе ни овозможат да ја надминеме секоја пречка и да постигнеме победа“ – се наведува во телеграмата на претседателот на Русија објавена на веб-страницата на Кремљ.