October 26, 2021 05:30
Свет

Путин: Во тек е трка за вооружување

Во тек е трка за вооружување меѓу Русија и САД, што почна откако Вашингтон се повлече од Договорот за ограничување на системот за противракетна одбрана, изјави денеска рускиот претседател Владимир Путин.

– За жал, во тек е трка за вооружување. И започна по повлекувањето на САД од Договорот за ограничување на ракетниот одбранбен систем, рече Путин. Тој нагласи дека Русија не прекршила ниту еден договор ниту се повлекла од кој било, пренесува ТАСС.

– Ова го направија нашите американски партнери и со цел да се ослободат од одговорноста, тие сега покажуваат со прст кон нас, додека медиумите ја надувуваат приказната во интерес на оние што ги плаќаат, рече Путин на пленарната сесија на Форум – Руска енергетска недела.

Тој, исто така, посочи дека бил изненаден од реакцијата на САД на фактот дека Русија развила хиперсонично оружје.

AnimeTV Watch Anime Online | AnimeTVStreaming Anime Episodes

Chihayafuru 3: Ima Hitotabi no (Dub) Episode Full

WCOStream Watch anime online, English anime online HD

Website https://aniwatch.pro: Watch Gift: Eternal Rainbow Special aniwatch Episode Full anime sites

GoGoAnime: BLEACH: Sennen Kessen-hen anime episode Preview online free at https://gogoanime.be gogoanime 10