November 18, 2019 20:12
Хроника

Пукање пред кафуле во Чаир

Нема повредени во вооружен инцидент, вчера во скопски Чаир, информираше МВР.

-На 10.07.2019 година во 22.35 часот во СВР Скопје, Ф.Б. од Скопје пријавил дека пред кафетерија на улица Македонско Косовска Бригада во Скопје неколку лица испукале неколку куршуми. Повредени лица нема, а нема ни материјална штета. Увид извршила екипа од СВР Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од МВР.

Нови вести

Седум мигранти од Сирија приведени во реонот на село Речица, Кумановско

Filip

По пожарот во септември, велешка „Маслодајна” спогодбено се обврза да плати 50.000 евра

Filip

Заскитани куршуми завршиле на тераса во Чаир

Igor