July 23, 2019 14:01
Хроника

Пукање пред кафуле во Чаир

Нема повредени во вооружен инцидент, вчера во скопски Чаир, информираше МВР.

-На 10.07.2019 година во 22.35 часот во СВР Скопје, Ф.Б. од Скопје пријавил дека пред кафетерија на улица Македонско Косовска Бригада во Скопје неколку лица испукале неколку куршуми. Повредени лица нема, а нема ни материјална штета. Увид извршила екипа од СВР Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од МВР.

Нови вести

Маж со пушка се шета кај поранешна А1 телевизија, очевидци тврдат дека убива кучиња

Igor

Продолжен притвор на дилер кој продавал хероин кај „Сити Мол“

Igor

Полицијата го пронајде малолетникот кој побегнал од дома по расправија

Valentina