Хроника

Пукање на Попова Шапка по расправија на жители на Копаница

Жител на скопска Копаница во тетовската полиција пријавил дека соселанец пукал кон брат му при нивна средба на Попова Шапка. Инцидентот се случил околу 21 часот, а при тоа немало повредени луѓе.
-Дваесет и деветгодишниот И.Ш од скопска Копаница во 21 часот и 25 минути пријавил дека на Попова Шапка, каде престојувал со неговиот брат  Х.Ш. и двајца нивни пријатели, по куса вербална расправија,  Ф.З.(27) од истото село извадил огнено оружје и пукал кон Х.Ш., но, не го погодил, по што со возило се оддалечил од местото. Според пријавеното, двајцата браќа подолго време имале нарушни односи со Ф.З, информира Марјан Јосифоски, портпарол  на СВР Тетово.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување и документирање на случајот.

animes online. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 16

4Anime TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

4Anime To Your Eternity Episode 13

BANANA FISH

WONDER EGG PRIORITY

tải go88