June 25, 2022 23:06
Свет

Пукање во Чикаго: Едно лице загина, неколку се ранети

Едно лице загина, а четворица се повредени во престрелка во Чикаго, соопштија денеска локалните власти. Портпаролот на полицијата изјави дека престрелката се случила синоќа околу 22 часот и 40 минути во северниот дел на градот.

Едно лице почина, а другите четири се префрлени во локалните болници.

Нивната состојба варира, од сериозна до критична, објави Чикаго Сан Тајмс.

Полицијата не ги соопшти имињата на жртвите и нивната возраст, а засега нема информации за позадината на пукањето, како и за осомничените.

go88 bản web go88 ông đồ go88 rút tiền bị từ chối

sunwin house bradford game sunwin bị sập SUNWIN - Game bài SUN WIN số 1 thị trường Châu Á 2022