December 7, 2019 22:18
Балкан

Пукање во центарот на Дубровник, таксист заврши во болница

Кон таксист од Дубровник било пукано синоќа пред полноќ во центарот на туристичкиот град, на неколку метри од влезот во историскиот дел од градот, објави „Дубровачки дневник“.

Како што дознава весникот, кон таксистот биле испукани шест куршуми.

Се наведува дека сѐ почнало со меѓусебно туркање на возачот со двајца мажи, за на крајот да кулминира со пукање.

Двајцата мажи во моментов се во бесгство.

Од дубровачката полиција соопштија дека по нив интензивно се трага, а идентитетот на едниот осомничен ѝ е познат на полицијата.

Нови вести

(Видео) Инциденти на влезот од српското Собрание: Разваљуј!

Igor

Серија земјотреси на Крит

Igor

Вучиќ за новите руски хеликоптери: Кога ќе ги видите јасно е зошто ги викаат „Ѓаволските кочии“

Igor