Свет

Пукање во училиште во Ноксвил, убиени повеќе луѓе

Вооружен напад се случил во средното училиште Остин-Ист Магнет во Ноксвил, Тенеси.

Полицијата во Ноксвил потврдила дека во нападот биле застрелани неколку лица, меѓу кои и еден полицаец.

Полицијата добила дојава дека истрели одекнувале низ училиштето. Полициските службеници веднаш влегле во училиштето, а веднаш потоа било пукано и во нив.

Погоден е полицаец и неколку ученици. Нивната состојба се уште е непозната.

Училиштето било веднаш затворено, а властите ја повикуваат јавноста да го избегнува местото на нападот.

KissAnime my hero academia kissanime: My Hero Academia 3 (https://kissanimeonline.com/m/l6Vd) Episode 25

AniWatch watch anime online: My Hero Academia (Dub) (https://aniwatch.pro/m/al8A) Episode 13