June 28, 2022 23:06
Свет

Пукање во училиште во Германија, повредено едно лице

Германската полиција соопшти дека едно лице е повредено во пукање во средно училиште во северниот град Бремерхавен.

Полицијата соопшти дека инцидентот се случил рано во четвртокот во средно училиште и дека осомничениот бил приведен.

Портпаролот на полицијата изјави дека истрагата е во тек.

https://go88.gg/

sunwin bị bắt sunwin g63 Tải Sunwin Android, IOS, APK