October 17, 2021 16:21
Хроника

Пукање во Тетово во близина на училиште – оштетени се прозорците

Денеска околу 9 часот во СВР Тетово, пријавено е дека изминатата ноќ, засега непознат сторител, со истрели од огнено оружје оштетил неколку прозорци од објектот на Средното теолошко училиште „Медреса Иса Беу“, лоциран на улица „Пробиштипска“ во Тетово.

Општетени се прозорци на првиот и погорните катови, односно светларници.

Увид извршила екипа на СВР Тетово.

Пронајдени, фотодокументирани и подигнати за вештачење се неколку проектили и чаури и се работи на расчистување на случајот.

Website https://twistmoe.net: Watch tsuritama twistmoe Episode 12 anime stream

AnimeTV Watch anime online, English anime online HD

Website https://animeflix.nl: Watch Pokemon: Advanced animeflix Episode 1 animeflix one punch man

Website https://animekisa.in: Watch Captain Future: Kareinaru Taiyokei Race animekisa Episode Full watch anime dub

Recipes mentaframework: http://recipes.mentaframework.org/user/editDone/137658.page

Sitelike: https://www.sitelike.org/similar/animefreak.ws/