February 21, 2020 04:32
Хроника

Пукање во „Александар Палас“

Непознати лица ноќеска ги изрешетале вратите на хотелот „Александар Палас“.
Од МВР го потврдуваат инцидентот, кој се случил околу 3 часот.

Тогаш кон влезната врата биле испукани седум или осум проектили. При тоа биле искршени стаклата, и оштетена фасадата, но нема повредени.

Напаѓачите најверојатно биле во автомобил со кој избегале.
Извршен бил увид на местото и се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за расчистување на случајот.

Фото:Слободан Ѓуриќ

Поврзани вести

Боки 13: За да ме пуштат требаше да бидам како Кичеец и да кажам дека Катица е виновна

Valentina

Вице Заев: Ниту јас ниту било кој член од моето семејство нема поврзаност со случајот „Рекет”

Valentina

Мнозинството граѓани сметаат дека Заев би бил подобар премиер од Мицкоски

Igor