January 22, 2020 13:17
Хроника

Пукано во полициски службеник во Скопје

Во СВР Скопје денеска е пријавено дека во 17:00 часот на ул.„Методија Митевски” пред продажен објект, полицискиот службеник Ј.Ј., кој во моментот не бил на работа, се обидел да запре две лица за кои се посомневал дека ќе извршат кривично дело во објектот.

Како што потврдија за МИА од МВР, кон полицаецот бил испукан проектил од огнено оружје, при што тој се здобил со повреда во раката и бил префрлен во здравствена установа за укажување на лекарска помош.

Нови вести

Се самозапали 40-годишен маж од Кочани

Valentina

На бензинска кај „Долно Блаце” приведени лица со лажни документи

Igor

Препознати насилниците кои одзеле возило „форд ескорд“

Igor