September 19, 2019 13:10
Свет

Птица принудно приземји уште еден лет на „Утер“ на московскиот аеродром „Внуково3

Авион на авиокомпанијата „Утер“ на летот од Москва до Уфа, главниот град на рускиот регион Башкортостан, морал да се врати на аеродромот по полетувањето откако птица удрила во ветробранот на пилотската кабина, пренесува ТАСС.

„Авионот на летот Москва-Уфа се врати на „Внуково“ откако во него удри птица непосредно по полетувањето. Птицата го удри ветробранот. Авионот слета безбедно. Авиокомпанијата го менува авионот”, се вели во соопштението од прес-службата.

Нови вести

Трамп: САД можат да влезат во која било земја само со еден телефонски повик

Valentina

Џон Болтон: Обидите на Трамп за преговaрање се осудени на пропаст

zane

Американски генерал: Предноста на НАТО во однос на Русија се истопи

zane