June 14, 2021 08:19
Спорт

ПСЖ ќе тргне по Кристијано Роналдо, ако Мбапе го напушти ова лето

Управата на ПСЖ се обидува да го убеди Килијан Мбапе да потпише нов договор и да остане во првакот на Франција уште неколку години.

„Л`Екип“ тврди дека Мбапе нема да го продолжи договорот и сака по ЕУРО ова лето да се пресели во Реал Мадрид.

Ако ова се сличи според „Тутоспорт“, управата на ПСЖ ќе се обидиде да го купи Кристијано Роналдо кој има уште една година договор со Јувентус а достапен е за трансфер за 29 милиони евра.

Многу работи ова лето зависат од одлуката на Мбапе, во целата приказна е поврзан и Халанд од Борусија Дортмунд, но засега нема конкретна одлука од двајцата најперспективни напаѓачи во светот.

AnimeHeaven anime heaven website: Bleach Episode 366

AnimeFreak anime freak site: Kimetsu no Yaiba: Yuukaku-hen Episode Preview