November 30, 2021 10:50
Спорт

ПСЖ сака да го размени Икарди за Агуеро

Пари Сен Жермен сака да го размени напаѓачот Мауро Икарди со фудбалерот на Барселона, Серхио Агуеро, пренесува „Ел Национал”.

Според изворот, една од причините за евентуалниот трансфер е желбата на напаѓачот на ПСЖ, Лионел Меси да игра во ист тим со Агуеро.

Оваа сезона, играчот одигра еден натпревар за Барселона и нема постигнато гол.

Икарди учествуваше на 11 средби и постигна три погодоци.

Website https://4anime.biz: Watch Higurashi: When They Cry - SOTSU 4anime Episode 15 4anime hunter hunter

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD

Website https://animetv.cc: Watch Moom: The Story of the Beginning animetv Episode Full web anime tv

Watch Legend of the Galactic Heroes Gaiden: Golden Wings Episode Full

Website https://gogoanime.be: Watch Full-Time Magister S2 gogoanime Episode 12 watch animes