November 28, 2020 02:08
Спорт

ПСЖ почна да контактира со Зидан за да го доведе во Париз

Раководството на францускиот фудбалски првак Пари Сен-Жермен е заинтересирано да ангажира  како тренер на тимот Зинедин Зидан. Претставници од парискиот клуб веќе го контактирале тренерот на Реал Мадрид. Средбите се случиле во последните неколку недели, објави „Okdiario”.

Четириесет и осумгодишниот Зидан се врати на тренерската клупа кај Реал во 2019 година и веќе следната година му донесе титула од шпанската Ла Лига.