June 13, 2021 01:58
Спорт

ПСЖ почна да контактира со Зидан за да го доведе во Париз

Раководството на францускиот фудбалски првак Пари Сен-Жермен е заинтересирано да ангажира  како тренер на тимот Зинедин Зидан. Претставници од парискиот клуб веќе го контактирале тренерот на Реал Мадрид. Средбите се случиле во последните неколку недели, објави „Okdiario”.

Четириесет и осумгодишниот Зидан се врати на тренерската клупа кај Реал во 2019 година и веќе следната година му донесе титула од шпанската Ла Лига.

AnimeDao animedao dragon ball z: Gintama Episode 201

GoGoAnime gogoanime pokemon: Watch My Hero Academia 3 Episode 18