February 17, 2019 11:41
Ракомет

ПСЖ подобар од Нант на Лазаров во француската пресметка во Лигата на шампионите

Француското дерби во рамките на 11. коло на Лигата на шампионите му припадна на ПСЖ, кој славеше во Нант со 31:35 и го задржа лидерското место во групата.

 

Македонскиот репрезентативец Кирил Лазаров постигна шест голови и заедно со Ривера беа најефикасни во поразената екипа.

Кај ПСЖ одличен натпревар одиграа Абало со седум и Хансен и Тофт Хансен со по шест гола.

По 11 одиграни натпревари во Б-групата, ПСЖ е лидер со 10 победи и само еден пораз, додека Нант има биланс од три победи, исто толку нерешени и пет загубени средби.

Related posts

Вардар повторно на врвот на СЕХА лигата

Ivona

Парондо: Го принудивме Рајн Некар да прави грешки

24info

Генсхајмер се враќа дома во Мајнхајм

24info