November 27, 2021 02:54
Спорт

ПСЖ подготвува понуда за Мбапе вредна 32 милиони евра годишно

Францускиот фудбалски тим Пари Сен-Жермен има намера да му понуди договор на напаѓачот Килијан Мбапе со плата од 32 милиони евра годишно.

Новинарот на „Ла Газета дело Спорт”, Николо Шира, напиша ја објави оваа информација на својот Твитер.

Договорот со 22-годишниот француски репрезентативец ќе се пресметува до 2026 година.

Претходно беше објавено дека Мбапе чека на понуда од Реал Мадрид и не сака да остане во ПСЖ.

Актуелниот договор на напаѓачот е до 30 јуни 2022 година.

Мбапе игра во ПСЖ од 2018 година. Минатата сезона тој настапи на 47 натпревари за парискиот клуб, на кои постигна 42 гола и оствари 11 асистенции. 

Tenkuu Danzai Skelter+Heaven Episode Full

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official

Website https://animetv.cc: Watch Saikyou Bushouden: Sangoku Engi animetv Episode 5 darling in the franxx anime tv

Fujimi 2-choume Koukyougakudan Episode 6

Pantip: https://pantip.com/profile/6524785#topics

Readthedocs: https://readthedocs.org/projects/anime-flix/