October 26, 2021 00:19
Спорт

ПСЖ не е загрижен за резултатите, туку за повредата на Мбапе

Скапиот тим на францускиот фудбалски гигант ПСЖ лошо ја почна сезоната. По киксот во Суперкупот на Франција во дуелот со Лил, дојде и нов во Лигата на шампионите со реми на гостувањето против белгискиот Бриж. За „светците“ само резултатите не се проблем, бидејќи против Бриж се повреди и Килијан Мбапе, кој ја напушти играта во 51. минута.

-Не е добро. Мбапе го повреди зглобот, а имаше и порано проблеми со слична повреда. Во четврток се закажани дополнителни прегледи, па ќе знаеме повеќе информации – соопшти Маурицио Покетино, тренерот на ПСЖ.

 

Watch Super Robot Wars Original Generation: Divine Wars Special Episode Full

AnimeBee: Bio Hunter (Dub) anime episode Full online free at https://animebee.to anime streaming

4Anime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeHeaven: Final Fantasy VII: Advent Children Complete anime episode Full online free at https://animeheaven.pro anime stream

Talk plesk: https://talk.plesk.com/members/animeflixnl.226739/#about

Clozette: https://www.clozette.co/u/animefreakws