October 31, 2020 17:45
Спорт

ПСЖ му подготвува отказ на тренерот Раул Гонзалез

Поранешниот селектор на Македонија и трофеен тренер на  европскиот и македонски машки ракометен првак Вардар, шпанскиот стратег Раул Гонзалез е пред отказ во ПСЖ по поразот во ЛШ на гостувањето кај белорускиот Мешков Брест.

Откако ПСЖ загуби пред своите навивачи од Фленсбург, вчеравечер беа надиграни и од Мешков Брест, што било причина раковдството на ПСЖ да размислува за промена на тренерската клупа.  Раул вчеравечер по поразот од Брест Мешков не се појави ниту на прес-конференцијата по натпреварот во ЛШ.