June 26, 2022 16:23
Свет

Псаки: Русија може да ја нападне Украина во секој момент

Белата куќа денеска соопшти дека Русија е подготвена за потенцијален напад врз Украина што би можел да се случи „во секој момент“ и предупреди дека одговорот на САД ќе ги вклучи сите опции.

– Ниту една опција не е надвор од масата, изјави секретарот за печат Џен Псаки на прес-конференција, предупредувајќи на „екстремно опасна ситуација”.

Сега сме во фаза кога Русија во секој момент може да изврши напад врз Украина, нагласи Псаки.

go88 ông già noel go88 app store Tải game bài đổi thưởng Go88 nhận code 100K miễn phí

sunwin house mở khoá tài khoản sunwin nổ hũ sunwin