October 18, 2021 12:33
Хроника

Прeтрес во Скопје, приведен дилер во чиј дом е пронајдена дрога

На 17.09.2021 во 22.00 часот на ул.„Иван Хаџиниколов”, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода Д.К.(30) од Скопје. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, амфетамин, таблети екстази, семки од растението канабис и две дигитални ваги.
Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена пријава по член 215 од Кривичниот законик.

Watch Seraph of the Endless Episode 9

AnimeTV: Maps anime episode 4 online free at https://animetv.cc sword art online anime tv

WCOStream: Magical Girl Lyrical Nanoha (Dub) anime episode 13 online free at https://wcostream.cc watch anime

Watch Beyblade (Dub) Episode 51

Twitch: https://www.twitch.tv/animeflixnl/about

Animeflixnl mystrikingly: https://animeflixnl.mystrikingly.com/