January 28, 2022 06:45
Магазин

Пројковски се прости од Кајевски: Спиејќи да кажеш крај му ставив на срцеболот од животот што ова тело ги наследило

Зборови полни со неверување, со тага објавуваат голем број актери и јавни личности кои се простуваат од актерот Славиша Кајевски кој трагично почина на 39 години.

-Да се биде или не прашање е сега; да издржиш пред стрелите на бесната судбина… Да заспиеш и ништо повеќе , спиејќи да кажеш – крај му ставив на срцеболот од животот што ова тело ги наследило… Нека ти е светол патот пријателе! Имаше во тебе многу љубов, пријателство, посветеност и огромна верба во театарот и професијата. Vita brevis, ars longa, пишува на Фејсбук поранешен директор на МНТ и режисер, Дејан Пројковски.

 

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

My Hero Academia Season 2 Episode 21

GoGoAnime My Hero Academia Season 3 (Dub)

GoGoAnime Redo of Healer

My Hero Academia (Dub) Episode 7

gogoanime pro Attack on Titan Final Season