February 28, 2021 04:08
Свет

Процесот за импичмент на Трамп ќе продолжи на 9 февруари

Американскиот Сенат денеска усвои резолуција за правилата за прелиминарните процедури за импичмент на поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, при што обвинителството и одбраната ќе ги изнесат своите аргументи во писмена форма. Самиот процес против Трамп ќе продолжи на 9 февруари.

Осумдесет и тројца сенатори гласаа за резолуцијата, а 17 се изјаснија против.

Седницата на Горниот дом на законодавниот дом на земјата беше пренесуван во живо од американските телевизиски куќи.

Watch Sword Art Online Alicization War of Underworld Part 2 Episode 2 at website https://animeheaven.pro. See more animeheaven attack on titan

Watch Attack on Titan Season 3 Episode 12 at website https://animeflix.nl overlord animeflix