December 2, 2022 11:53
Скопје

Протест на „Македонија блокира“, посебен сообраќен режим во Центар

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста, дека денеска од 12 часот е закажан јавен собир во Скопје и поради тоа ќе бидат превземени мерки за посебен режим на сообраќајот, односно истиот ќе биде пренасочен на улицата „11-ти Октомври“ и улицата “Димитрие Чуповски“, потоа на потегот од крстосницата помеѓу улицата „Димитрие Чуповски“ и улицата „Даме Груев“ до крстосница помеѓу улицата „11-ти Октомври“ и улицата „ Филип Втори Македонски“.

МВР апелира  до граѓаните  да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници.

 

 

Поврзани вести

Приведени двајца на протестот за уставните измени пред Собранието

Igor

Заврши протестот пред Собранието, продолжува утре напладне

Igor

„Македонија блокира“ утре ќе организира протест пред Собранието против уставните измени

Igor