October 26, 2021 21:21
Хроника

Протерани двајца кубанци кои сакале илегално да влезат во земјава

На 18.09.2021 во 02.45 часот кај с.Егри, битолско, полициски службеници од Полициската станица за Граничен премин Меџитлија ги лишиле од слобода Р.М.Л.А.(26) и Л.С.Б.Л.(26), двајцата од Куба. Тие не поседувале патни исправи и изјавиле дека на 17.09.2021 илегално ја преминале границата од Република Србија кон Република Северна Македонија. На двајцата им биле издадени решенија за протерување на странец и забрана за влез во државата во траење од 5 години. Тие ќе бидат предадени во Прифатен центар „Винојуг” во  Гевгелија за понатамошна постапка.

WCOStream: Senyuu. anime episode 13 online free at https://wcostream.cc dubbed anime

Pokémon: Black & White Episode 86

AnimeTV: Barakamon (Dub) anime episode 12 online free at https://animetv.cc https anime tv

KissAnime Watch english anime Online in HD for FREE

Webwiki: https://www.webwiki.com/kissanime.mx

Tldrlegal: https://tldrlegal.com/users/gogoanimelol