November 14, 2019 13:29
Хроника

Пронајден 44-годишниот битолчанец кој се изгубил пред 10 дена

Секторот за односи со јавност при СВР – Битола соопшти дека денеска е пронајден  Ѓ.С.(44) од Битола, за кого на 8 октомври околу 19:00 часот неговиот син Н.С.(19) пријавил дека се оддалечил од домот.

Од СВР – Битола не посочуваат детали за преземените активности до пронаоѓањето на Ѓ.С.

Нови вести

Приведен скопјанец за поседувањеоружје без дозвола

Valentina

Поднесено обвинение за разбојништво во спортска обложувалница, еден од разбојниците е во бегство

Igor

Обвинение за арачиновецот кој дома чуваше бомба

Igor