June 28, 2022 02:08
Хроника

Пронајден човечки труп во Вардар кај Градско

На 16.05.2022 во 10.00 часот во СВР Велес било пријавено дека во водите на река Вардар, под мостот кој води од Градско кон с.Уланци, било пронајдено човечко тело.

Екипа од Територијалната противпожарна единица Велес го извадила телото, а увид на местото извршила екипа од СВР Велес.

По наредба на Јавен обвинител телото било предадено на обдукција.

go88 cổng game quy định rút tiền go88 go88 down

sunwindy Đăng Ký Sunwin Miễn Phí - Đỉnh Cao Sunwin 2022 sunwin clan hop