August 15, 2022 20:20
Uncategorized

Пронајден хероин, приведени две лица од Куманово

На 23.05.2022 во 15.00 часот во Куманово од полициски службеници од Одделение за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Куманово се лишени од слобода М.А.(42) и Д.Ц.(38), двајцата од Куманово, кои биле во патничко моторно возило “рено”, управувано од М.А., затоа што во возилото и кај Д.Ц. пронајден е хероин. Лицата се задржани во СВР Куманово и известен е јавен обвинител, а по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

sunwin.apk mới nhất tải sunwin apk sunwin

tải sunwin

sun win

tải sunwin apk sunwin club tải sunwin apk

sunwin club sunwin apk sunwin web