June 24, 2021 20:45
Хроника

Пронајден хероин во ресенско, приведени две лица

На 09.06.2021 во 21.40 часот  на патот Битола-Ресен, полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје од Одделението за криминалистичка полиција при СВР Битола и од Полициско одделение за БПС од ОВР Ресен  ги лишиле од слобода С.Ф.(39) од Скопје, со живеалиште во Ресен и Ш.А.(54) од Ресен. При преглед во патничко возило „опел”, управувано од С.Ф., а сопатничка била Ш.А. бил пронајден и одземен хероин. Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD. MÄR (Dub) (https://gogoanime.be/m/ARWO) Episode 52

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD. Watch Lupin III: The Fuma Conspiracy Episode Full

WCOStream Watch anime online, English anime online HD. Assassination Classroom (Dub) (https://wcostream.cc/m/LWNN) Episode 22

AnimeDao Sites Google: https://sites.google.com/view/animedao-official/home