August 12, 2020 14:55
Хроника

Пронајден машки труп на скопјанец во Охридското езеро

На 07.02.2020 во 13,10 часот во СВР-Охрид, било пријавено дека на место викано .„Лабино“, имало повредено лице од пад на брегот од Охридското езеро. Полициски службеници излегле на местото на настанот, а од лекар од Итната медицинска помош констатирана била смрт. Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Охрид и констатирано било дека се работи за К.С.(64) од Скопје. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено за обдукција.