September 18, 2021 07:59
Хроника

Пронајден машки труп кај Жировница

Тело на починат маж е најдено во близина на регионалниот пат што води од Маврово кон Дебар. Засега не се познати идентитетот и причината за смртта.

Според првичните информации, телото кога било откриено се наоѓало во фаза на распаѓање.

Од СВР Тетово информираат дека по пријавата вчера (27.07.2021 околу 15:40 часот), полициски службеници излегле на терен. Во месноста „Жировничко анче” во близина на регионален пат Дебар-Маврово бил пронајден човечки труп.

По овластување на Јавен обвинител, увид извршила екипа од ОВР Гостивар и телото било дадено на обдукција.

Идентитетот на лицето и причините кои довеле до смртта ќе се утврдат по извршената обдукција.

Website https://animebee.to: Watch Geneshaft (Dub) animebee Episode 13 anime online

Watch Uchuu Kaizoku Mito no Daibouken Pilot Episode Full

KissAnime: Crows anime episode 2 online free at https://kissanime.mx kissanime official site

Website https://animefreak.ws: Watch Sakura Wars: New York animefreak Episode 6 anime freak

Vinhcuu dongnai: http://vinhcuu.dongnai.gov.vn/Lists/Hi%20p/DispForm.aspx?ID=6977

Gamevn: http://gamevn.com/members/kissanimemx.1765718/