September 24, 2021 09:06
Хроника

Пронајден машки труп во каналот од хидросистемот „Брегалница”

Работници во водостопанската подружница „Брегалница” од Кочани при редовната дневна проверка и рутинско чистење на каналите за наводнување, претпладнево пронашле машки труп во десниот магистрален канал.

Телото било забележано на металната решетка во каналот што се наоѓа во кругот на Територијалната противпожарна единица во Кочани. Притоа е констатирано дека се работи за маж на околу 65-годишна возраст.

За настанот веднаш била известена Полициската станица во Кочани, по што екипа од Одделението за внатрешни работи и јавен обвинител вршат увид на теренот.

Засега не е познат идентитетот на лицето и дали станува збор за несреќен случај.

Watch Healin' Good Pretty Cure Episode 45

4Anime: Chainsaw Maid Episode 0 anime episode Full online free at https://4anime.biz watch anime dub

AnimeFLV Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://animefreak.ws: Watch Battle Skipper (Dub) animefreak Episode 3 old animefreak

Sites google: https://sites.google.com/view/animedao-official/home

Community aodyo: https://community.aodyo.com/user/animefreakws