January 21, 2021 05:24
Хроника

Пронајдено безживотно човечко тело во делчевско

Кај место викано „Чачарата“, атар на с.Очипала, делчевско, вчера утрото од страна на полициски службеници од Полициската станица Делчево бил пронајден човечки труп.

Известен е Јавен обвинител, по чија насока трупот е предаден во Институтот за судска медицина во Скопје. Се работи на расчистување на случајот.

Naruto Episode 220 at Crunchyroll crunchyroll trial

The Devil is a Part-Timer! (Dub) Episode 13 at website https://animeplanet.cc dubbed anime planet