Хроника

Пронајдени тела на двајца починати мигранти покрај пругата кај Табановце

Пронајдени две тела на починати лица мигранти покрај пругата во кумановското село Табановце, соопшти денеска полицијата која се уште врши проверки за утврдување на идентитетот. Екипа на кумановската полиција извршила увид на место на настанот.

Денеска во 15.42 часот во СВР Куманово било пријавено дека покрај железничка пруга во село Табановце, кумановско биле пронајдени две тела на починати лица-мигранти и се уште се вршат проверки за утврдување на нивниот идентитет, соопшти СВР Куманово.

aniwatch. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

anime stream JUJUTSU KAISEN (Dub)

anime to watch My Hero Academia Season 4

free anime AniWatch That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

aniwatcher AniWatch Pokémon Journeys: The Series

anime website One Piece