June 27, 2019 10:47
Магазин

Пронајдени над 200 контејнери кои од танкер паднаа во Северното море

Голем број на контејнери кои паднаа од еден од најголемите светски товарни бродови во текот на минатонеделната бура, се пронајдени на дното на Северното море, јавија холандските власти.

Со употреба на сонарна технологија, пронајдени се 220 од 281 контејнер, според податоците на холандското министерство за инфраструктура и вода.

Нови вести

Три ајкули усмртија девојка од Калифорнија, ја искасаа по целото тело и ѝ ја откинаа раката

zane

5 255 желки пронајдени во куфер на аеродромот во Куала Лумпур

zane

Суптилна заводливост и колоритот на Африка- модна ревија на Lisca за пролет/лето 2020

Igor