October 22, 2021 12:32
Хроника

Пронајдени две рачни бомби во Дебарца

На 22.09.2021 во СВР Охрид било пријавено дека при рушење на стар објект во селото Песочан, општина Дебарца, биле пронајдени експлозивни направи. По извршен увид од полициски службеници и претставници на Дирекцијата за заштита и спасување било констатирано дека се работи за две неексплодирани рачни бомби, кои биле безбедно подигнати за понатамошна постапка.

4Anime: Shirotan: Shirotan ga Ippai! anime episode 6 online free at https://4anime.biz persona 4 the animation season 2

Website https://animetv.cc: Watch Lucky☆Star: Original na Visual to Animation (Dub) animetv Episode Full - Fandub 3 animetv to

AnimeDao Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://animefreak.ws: Watch Millennium Old Journal: Tale of Genji animefreak Episode 11 anime freak attack on titan

Connect garmin: https://connect.garmin.com/modern/profile/2d37835c-4e0b-40b0-a820-83ea1e4cebfd

Twinoid: https://twinoid.com/user/10011253