January 24, 2022 21:19
Uncategorized

Пронајдени двајца мигранти од Сирија, лишен од слобода жител на Романовце

При истовар на товарно возило и полуприколка со кумановски регистарски ознаки во фабрика во Виница биле пронајдени двајца мигранти, А.Ј.(23) и М.Н.(26), двајцата од Сирија. Поради тоа полициски службеници од Полициската станица Виница вчера го лишиле од слобода Џ.С.(51) од с.Романовце, Kумановско.

Како што соопшти МВР, за настанот бил запознаен Јавен обвинител за гонење на организиран криминал и корупција, а мигрантите биле пренесени во Прифатниот транзитен центар „Винојуг” во Гевгелија.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

One Piece (Dub) Episode 753

ani watch AniWatch The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

AniWatch Seirei Gensouki: Spirit Chronicles Episode 12

sites to watch anime How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

anime website Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2