July 17, 2019 13:30
Хроника

Пронајдена марихуана кај затвореник во Штип

Во попладневните часови во текот на вчершниот ден раководител на смена во КПД затвор Штип пријавил дека при извршен претрес на ќелија кај 28-годишниот Ц.М. од Кочани во полуотвореното одделение била пронајдена марихуана, инофмираат од полицијата.

По ова, како што додаваат од МВР се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Нови вести

ОЈО: Обвинение за дилер на дрога

Daniela

Скопјанец паднал од мотор и тешко се повредил

Daniela

„Тигрите“ спасиле девојче кое паднало во провалија

Daniela