January 17, 2019 12:54
Хроника

Пронајдена марихуана кај затвореник во Штип

Во попладневните часови во текот на вчершниот ден раководител на смена во КПД затвор Штип пријавил дека при извршен претрес на ќелија кај 28-годишниот Ц.М. од Кочани во полуотвореното одделение била пронајдена марихуана, инофмираат од полицијата.

По ова, како што додаваат од МВР се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Related posts

Обновено: Еден загинат во сообраќајка на патот Куманово-Крива Паланка

24news

Жител на Виница се обидел да силува 16-годишно девојче

jule kolch

Пронајден починат прилепчанец во река кај „Подводенци“

24info